20 Ağustos 2020 Perşembe

Romantik Komediler


Yok yahu ben hala normalleşemedim. Böyle her yere giren çıkan, rahatça yemek yiyen insanları da hayretler içinde seyrediyorum. Henüz dışarda bir fincan kahve dahi içmedim ve  5 aydır tek bir arkadaşımla görüşmedim. Tamam ben biraz fazla tedbirli davranıyor olabilirim ama 15 kişilik masalar, kalabalık piknikler, insanların balık istifi gibi sıralandığı plaj görüntüleri de bana pek normal gelmiyor açıkçası. Hayırlısı artık…

Bu arada evde zaman geçirmekte hiç zorlanmıyorum.  Uzun yıllardır pek film seyredemiyordum. Bu dönemde seyrettiğim film sayısı epey arttı. Geçen hafta romantik komedinin içine düştüm diyebilirim.

Paylaşmak istediğim ilk film; Noel Prensi. Filmde küçük bir krallığın prensi ile Amerikalı gazeteci bir kızın hikayesi anlatılıyor. Prensi araştırmak ve gizlice haber yapmak için krallığa giden gazeteci kız ile prens arasında zamanla bir yakınlaşma başlıyor ve olaylar gelişiyor. Bu tarz filmler hem Türk sinemasında hem de Amerikan sinemasında oldukça fazla var. Öyle çok ilgi çekici bir film değildi ama 1-2 saat kafa dağıtmak için ideal olduğunu söyleyebilirim.
İkinci seyrettiğim film ise Noel Prensi-Kraliyet Düğünü oldu. Şimdi diyeceksiniz ki ilkini ilginç bulmadıysan ikincisini neden seyrettin 😊 E bi kere başlamışken devamını da getireyim dedim. Filmde bu sefer çiftin düğün hikayesi anlatılıyor.
Son seyrettiğim film ise Sweet Home Alabama oldu. Reese Witherspoon’un başrolde oynadığı film, yıllar önce doğduğu, büyüdüğü kasabayı terkedip hayat şeklini değiştiren bir kadının kasabaya yeniden dönüşünü anlatıyor. Eğlenceli, güzel bir filmdi.
Filmleri seyredeceklere şimdiden iyi seyirler…

12 yorum:

 1. Klasik zengin erkek fakir kız ya da sıradan kız ve prens filmleri hep izleniyor. Kafa dağıtmak için iyi seçenek.

  YanıtlayınSil
 2. üçünü de izledim severek. rom com çok severim, hepsini izlerim yaa :) favorilerim de, leap year ve love, rosie :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Leap yearı seyretmiş miydim acaba diye düşünüyorum. Seyretmediysem seyredecem mutlaka :)

   Sil
 3. arada bir romantik film izlerim iyi gider. hepsi imkansıza yakın gerçek hayatta olmayacak şeyler ama hayal kurmaktan zarar gelmez :)) güzel filmler izlemişsin. yıldızlıyorum sayfayı ben de izlerim bir gün :)

  YanıtlayınSil
 4. Ben de zırzop filmler izliyorum hep bu dönemde... Sabun köpüğü modunda... Bünyem ancak bunları kaldırıyor sanırım...

  O cafe cafe gezen insanları ben de hala aanlayamıyorum Gamzecim... Bazen tepelerine tepelerine vurasım da gelmiyor değil hani :)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hahhahhaha...Çevremizde ne kadar çok duyarsız insan olduğunu farketmiş oldu pandemi sayesinde.

   Sil
 5. çok başarılı bir blog..
  yolunuz uğrarsa https://yasamsalbulgular.blogspot.com/ bloğuma beklerim..

  YanıtlayınSil
 6. romantik komediler iyi oluyor :) genellikle yapıları anlattığınız şekillerde. :)

  YanıtlayınSil