16 Mart 2017 Perşembe

Beylerbeyi Sarayı

Çengelköy’de gezimizi tamamladıktan sonra Sütiş’te sahlep molası verdik. Güzel bir sohbet eşliğinde sıcak salebimizi yudumladık.
Ardından da son bir kez Çengelköy manzarası fotoğraflayarak anı ölümsüzleştirdik.
Bundan sonra ki durağımız ise Beylerbeyi Sarayı oldu. Topkapı, Dolmabahçe ve Yıldız Saraylarını defalarca kez gezmeme rağmen Beylerbeyi Sarayı’nı hiç görmemiştim. Yaseminella da burayı görmemiş. O yüzden hiç düşünmeden rotamızı Beylerbeyi Sarayı’na çevirdik.

Sarayın içinde fotoğraf çekmek maalesef yasaktı. O yüzden yalnızca bahçe fotoğrafları paylaşacam. Saray, Dolmabahçe’nin daha küçük ve biraz daha sade versiyonu.
Beylerbeyi Sarayı…
Bahçede yer alan Deniz Köşkü…
Şatafatlı bir saray kapısı…
Tunç heykeller…
Ve bir dinlenme köşesi…
Keşifle kalın..:)

16 yorum:

 1. Yine çok güzel fotoğraflar. Ve her seferinde hala İstanbul'u görmemiş olmamın pişmanlığı :(

  YanıtlaSil
 2. Hay Allah İstanbul gezimizde burayı gezdik sandım bi an. Fotolardan tanıdık geldi. Av köşü ile karıştırdım orasının da içi merdivenleri çok hoşuma gitmişti. Ben de çok severim bu tür yerleri keşfetmeyi...
  Gezgin Gamze mi desek sana :)
  Sevgilerimi bırakıyorum, alırsın ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aldım bile :) İstanbul'a yolunuz düşerse beraber gezeriz inşallah...

   Sil
 3. üstten köprüden geçerken görünen değil mi bu? aylarca köprüyü geçip karşıdaki ofisime giderken görüyordum:)

  YanıtlaSil
 4. Dolu dolu bir gün geçirmişsiniz hele gezinin Beylerbeyi Sarayı ile noktalanması nefis olmuş. Bir de nedense sahlepe imrendim. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Salep eski salepler gibi değildi maalesef :( Suni bir tat geliyordu ağza...

   Sil
 5. Çok güzel kareler Emeğine sağlık ben de can kardeşim arkadaşımla gideceğim inşallah havalar biraz düzelsin :)) Sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Çengelköy'e hiç gitmedim, ama nedense pek bir sevimli gelir her duyduğumda. Her gittiğimde İstanbula bu sefer gezeceğim derim, ama kısmet olmaz. Seninle gezince artık deneyimli bir Çengelköy turu ayarlayacağım kendime bir gidişimde ;)

  YanıtlaSil
 7. Buranın adı yağmur sarayı :)) tunctan heykelleri, geçmişten gelen anıları ile güzel tat bırakıyor insana. Keyifle gezdim yine sen anlatınca 🤗

  YanıtlaSil
 8. görmedim du gideyim tımams :)

  YanıtlaSil