29 Kasım 2017 Çarşamba

Biraz Tatil

Bu sene yeni işe başladığım için bayram tatilindeki Londra seyahatim hariç tatil yapamamıştım. 6 ayımı doldurunca müdürümün insiyatifi ile tatilime kavuştum J Ve ailece rotamız İspanya oldu. Daha evvel İspanya’nın güneyini yani Endülüs bölgesini gezmiştik. Dolayısıyla tercihimiz orta ve kuzey kesimler yönünde oldu. 8 günlük dolu dolu bir tatildi.

İlk konakladığımız şehir Barcelona idi. Barcelona’dan ve şehir hakkındaki düşüncelerimden sonra ki yazıda bahsetmeyi planlıyorum ama önce Barcelona’da bulunan iki önemli yer J

Sabahın erken saatlerinde Poble Espanyol’e doğru yola çıktık. Poble Espanyol bir nevi bizdeki Miniaturk. Yalnız bir farkı var; yer alan eserler minyatür değil. Geniş bir alana küçük bir İspanya kurmuşlar. Her mahalle İspanya’nın farklı bir bölgesini yansıtıyor. Bir sokağa giriyorsunuz Endülüs, diğer sokağa geçince Katalan bölgesi..vs. Fotoğraf çekmek için harika mekanlar yaratmışlar. Yalnız hiçbir yerde hangi sokağın hangi bölgeye ait olduğunu gösteren bir yazı ya da bilgilendirme yok. Biz rehber eşliğinde gezdiğimiz için sıkıntı yaşamadık. Ancak rehber eşliğinde gezilmiyorsa bence boş bir gezi olur.
İşte bazı sokaklar…
Endülüs’ün çiçekli, beyaz evleri…
Valencia demek narenciye demek :)
Poble Espanyol sonrası Barcelona’daki bir diğer önemli nokta Guell Park’a gittik. Guell Park, Barcelona’ya imzasını atmış Gaudi’ye ait bir park. Gaudi, parkı oluştururken tamamen doğadan ilham almış.

Sütunlu yol…
Tamamen sırtı destekleyen konforlu banklar…
Bölgenin simgesi ejderha…

8 yorum:

 1. Ben deeee ben deeee ben deeee naptın sen ya izlenim tavan yaptı

  YanıtlaSil
 2. he maşallah valla ne geziyonuz siz yaaaa :) ben de, granada, sevilla, malaga, istiyom bakalım ama euro böyle giderse gezmek zorlaşıyooo :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben o bölgeyi daha evvel gezmiştim. İnşallah sen de en kısa zamanda gider keyifli bir gezi yaparsın :)

   Sil
 3. Koleksiyonumda Gaudi nin desenleri ile süslü yüksükler var.
  Ve pek çok bölgeden arkadaşlarım. Fotoğrafların onların gönderdikleri kartpostallar gibi canım.

  Çok güzel bir gezi olduğu belli. Darısı başımıza diyelim mi?
  Diyelim diyelim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen diyelim Tülin abla :) Darısı başına, keyifle sağlıkla...

   Sil
  2. Davet de alıyorum aslında ama... bakalım :))

   Sil
  3. E hadi o zaman, inşallah :)

   Sil