6 Ocak 2021 Çarşamba

2020’nin Ardından

Bir hışımla geldi geçti koskoca bir yıl. 2020 yılı evet zor ama zorluğundan ziyade öğretici bir yıldı. Her şeyden önce sağlığımızın ve ailemizin sağlığının ne kadar önemli olduğunun bir kez daha farkına vardık.

Sağlık dışında başka şeyler de öğrendik tabi ki. Örneğin; ben pandemi öncesi evde pek vakit geçiren bir tip değildim. Yıl içinde evde oturduğum hafta sonlarını saymaya kalksak bir elin parmaklarını geçmezdi. Ancak bu süre zarfında evde de güzel vakit geçirmenin mümkün olduğunu öğrendim.

Peki neler yaptım 2020 yılında?

Aslında yıl güzel başlamıştı. Ocak ayında arkadaşlarımla bol bol sosyalleştim, sinemaydı, tiyatroydu derken bir sürü etkinliğe katıldım. Ayrıca 2020 yılı yapılacaklar listemde yer alan yogaya başladım.

Şubat ayında harika bir Kars - Erzurum tatili yaptım.
Mart ayında ise tüm dünyayla beraber ben de eve kapandım 😊Evde olduğum dönemde evde nasıl vakit geçireceğimin yollarını keşfettim. Öncelikle işimle ilgili uzaktan çalışma başladı. Bu yeni çalışma düzeninde mesai saatlerimi hiç bozmadan çalışmaya devam ettim. Spor salonu kapandığı için evde spor yapmaya başladım ve henüz yeni başlamış olduğum yogaya da devam ettim. Instagram ve youtube spor ve yoga pratiği yapmak isteyenler için bir video cenneti. Spor salonuna gitmeden de pekala düzenli spor yapılabiliyormuş.
Bir sürü güzel kitap okudum, yeni yazarlarla tanıştım.

Güzel filmler seyrettim.

Yaz dönemi ile beraber korularda uzun uzun yürüyüşler yaptım. 
Ve mutfak… Pandemi dönemi mutfak becerimi epey geliştirdiğim bir dönem oldu.
Böylece koskoca bir yıl geldi ve gitti. Umarım 2021 hepimiz için sağlıklı ve güzel bir yıl olur. Herkese iyi seneler 😊

6 yorum:

 1. umarım hepimiz için güzel geçer..

  YanıtlayınSil
 2. bende gecen sene yogaya başladım ve bu sende öğretmenlik sertifikası almaya çabalıyorum ... sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Oooo süper, 1 senede epey yol almışsınızi tebrik ederim.

   Sil
 3. Sporu sürdürebilmek o kadar önemli ki:) Ben yapamıyorum. Bu konuda tembelliği bırakmam lâzım. Mutlu bir 2021 diliyorum Sevgili Gamze. Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Zaten bir kere alışkanlık edinirseniz sonrasında ihmal ettiğiniz zaman suçluluk duyarsınız muhtemelen :) Mutlu seneler, sevgiler...

   Sil